Uroki Beskidu Cieszyńskiego – cykl wakacyjny cz.3

Proponowaliśmy Wam już i polskie góry i polskie morze. Teraz nadszedł czas na wyjazdy zagraniczne. Zacznijmy jednak od miejsca, które znajduje się tuż obok nas, a niestety nie jest doceniane przez Polaków. Dziś zabierzemy Was w Beskid Cieszyński!Wydawać się może, że Czechy nie należą do naszych najciekawszych sąsiadów, jednak jest to bardzo duży błąd! Czechy są miejscem bardzo atrakcyjnym turystycznie, choć często niedocenianym.

07940c85d2b65336ea93e3cdd4d5713d

Magnesem przyciągającym miliony zagranicznych turystów jest przede wszystkim Praga i Budapeszt miasta pełne zabytków najwyższej klasy światowej. Wśród pozostałych miast najczęściej odwiedzane przez turystów są: Brno, Ołomuniec, Pilzno, Liberec, Czeskie Budziejowice i Ostrawa. Do dziś międzynarodową renomą cieszą się czeskie uzdrowiska – Karlowe Wary (Karlsbad) i Mariańskie Łaźnie (Marienbad).

beskidy-wschodnie-zdecydowanie-wiosna-fot-tomasz-okoniewski-l

Wielu turystów odpoczywa również w czeskich górach. Szczególnie warty uwagi jest Beskid Cieszyński.Znajduje się on w najbardziej na wschód położonej części Republiki Czeskiej i rozciąga się na dość znacznym obszarze. Położenie regionu jest nietypowe z uwagi na jego lokalizację na granicy trzech państw. Granice regionu zgodne są w większości z granicami państwowymi. Na południu ze Słowacją, na wschodzie z Polską.

Morawskoslaskie Beskidy

W niezwykłym i niemal magicznym zaciszu Beskidu Cieszyńskiego można wypoczywać napawając się otaczającą nas piękną przyrodą.  Dla miłośników aktywnego wypoczynku w czeskich Beskidach kryją się niezliczone trasy biegowych, ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne. W Czechach spotkasz tylko miłych i gościnnych ludzi, którzy obdarują każdego szczerym uśmiechem.

phoca_thumb_l_hotel_flash_hl_str

Wspaniałym miejscem w Beskidzie Cieszyńskim, które zagwarantuje Wam nie tylko możliwość podziwiania czeskiej kultury i przyrody ale również na luksusowy wypoczynek jest Hotel Wellness Pod Kyčmolem****. To pełne luksusu miejsce jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, by wypocząć iw pełni wykorzystać możliwości jakie daje urlop spędzany w Czechach!

idealne miejsce na spędzenie urlopu w luksusowych warunkach w pięknym, kolorowym miejscu.  . Zakwaterowanie w komfortowych pokojach z widokiem na przepiękny las.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>