A może morze? – cykl wakacyjny cz. 2

Kończy się powoli lipiec, co oznacza, że jesteśmy na półmetku wakacji. A co znacznej większości osób kojarzy się z wakacjami? Szum morza, piaszczyste plaże i wygrzewanie się w gorących promieniach słonecznych. Niestety nie wszystkie polskie plaże cieszą się dobrą renomą. Przeczytajcie gdzie warto się wybrać!

Jednym z najbardziej urokliwych miejsc nas polskim morzem niewątpliwie jest Władysławowo. Mimo że jest to jedna z najbardziej znanych turystycznych miejscowości udaje jej się zachować urok i ciszę niezbyt dużego nadmorskiego miasteczka. Obok nowoczesnych części miasta bez trudu można odnaleźć to, co nadaje mu niepowtarzalny charakter, a mianowicie elementy starej, tradycyjnej kultury kaszubskiej. Możemy je dostrzec nie tylko w menu licznych restauracji i smażalni, ale dosłownie na każdym rogu! Władze miasta doceniając rangę kaszubszczyzny na każdym kroku podkreślają, że pamiętają o korzeniach – nawet nazwy ulic wymieniane są w dwóch językach literackim polskim i kaszubskim.

Abn

O uroku Władysławowa przeświadczyło również jego położenie. To usytuowane nad Morzem Bałtyckim i piękną Zatoką Pucką miasteczko posiada jedyny w swoim rodzaju klimat. Port oraz latarnia morska to obowiązkowe punkty każdego wyjazdu do Władysławowa a dodatkowo jego symbole będące dowodem na głęboki związek osób, które tam mieszkają z morzem, które było nie tylko miejscem wypoczynku ale swojego czasu również głównym źródłem zarobku.

verybig

Obecnie Władysławowo to miejscowość turystyczna, która cieszy się od lat niegasnącą popularnością wśród setek wczasowiczów.  Wybór pośród licznych pensjonatów i hoteli to nie lada wyczyn. Warto więc udać się do miejsca sprawdzonego! My polecamy Pensjonat Laguna, który prócz tego, że jest wygodny gwarantuje, że będziecie się czuć swobodnie i komfortowo jak w domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>