Wakacje czas zacząć! – nowy cykl :)

W końcu rozpoczęły się wakacje. Po kilku pierwszych dniach swobodniejszego oddechu, powinniśmy się jednak zastanowić, co zrobić aby ten okres nie był zmarnowany. Postanowiliśmy Wam pomóc i do końca wakacji, co jakiś czas będziemy Wam podsuwać na naszym blogu ciekawe i warte odwiedzenia miejsca. Dziś zaczynamy więc nasz cykl!

Na sam początek postanowiliśmy pokazać Wam uroki Polski, bo jak mówi przysłowie „swego nie znacie, cudze chwalicie” – niestety często tak się zdarza, że podróżujemy po zagranicznych kurortach a nie potrafimy docenić uroków niezwykłych zakątków Polski.

Dziś zapraszamy w góry! Piękną i idealną na letni wypoczynek miejscowością jest Wisła. Docenili ją nie tylko zwykli turyści, ale również słynni polscy pisarze W czerwcu i lipcu 1900 r. przebywał w Wiśle Bolesław Prus, willę w której wówczas mieszkał na pamiątkę tego wydarzenia nazwano „Placówka”. Zaledwie rok później Wisłę, jako miejsce do odpoczynku wybrał nasz noblista Władysław Reymont – zatrzymał się w tym samym miejscu gdzie wcześniej Prus i tworzył tam fragmenty swego najsłynniejszego działa – „Chłopów”.

5125

Obecnie Wisła zasłynęła dzięki sukcesom Adama Małysza, który się stamtąd wywodzi. Aby to upamiętnić postanowiono zbudować mu nawet muzeum mieszczące się przy ul. 1-go Maja. Z Wisła związany jest również jeden z najbardziej znanych współczesnych pisarzy – Jerzy Pilch, który nie ukrywa swojej miłości do tego wyjątkowego miejsca.

 Jeśli opis ten jest dla Ciebie wystarczająco zachęcający to na pewno zastanawiasz się gdzie się zatrzymać, by nieodpowiednie miejsce nie zepsuło Ci wyjazdu. Sprawdzoną propozycja jest pobyt w uroczym i komfortowym Białym Dworku. Obiekt posiada duży, ogrodzony teren z miejscami parkingowymi, miejscem ogniskowo – grillowym, tarasem wypoczynkowym oraz placem zabaw i dużą ogrodową huśtawką. Na terenie obiektu mini SPA: wanna z hydromasażem – jacuzzi oraz sauna sucha.

52

 Czy potrzebujesz czegoś więcej? Oczywiście – wspaniałego towarzystwa! Zabierz więc najbliższe Ci osoby i odkryj najpiękniejszą część polskich gór!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>