Odrobina harmonii

Praca, dzieci, spóźniony tramwaj, korki i zepsuty samochód… zdarza się to każdemu z nas. Te codzienne problemy potrafią każdego wyprowadzić z równowagi i nie ma nikogo, kto potrafi przejść obok tych spraw obojętnie. Warto jednak walczyć o wewnętrzny spokój, bo tylko ona będzie w stanie zapewnić nam życiowy sukces i szczęście. Macie jakiś sprawdzony sposób? My ostatnio odkryliśmy coś niezawodnego…

Słynący ze spokoju ducha i wewnętrznej równowagi indyjscy jogini zafascynowali swoim sposobem życia niemal cały zachodni świat. Joga, która pierwotnie jednym z sześciu systemów ortodoksyjnej filozofii indyjskiej obecnie wkroczyła z impetem w codzienny świat. Obserwować możemy swoisty „boom” – ludzie docenili wartości, jakie płyną z regularnego uprawiania jogi, dzięki czemu stała się sposobem na życie wielu z nas.

1338819316_5703_breathe4

Niewątpliwymi walorami tego typu aktywności jest zbliżenie się do czegoś czym ludzie marzą od wieków – pełnej harmonii ciała i umysłu. Joga jest często traktowana, jedynie jako pewien typ ćwiczeń – swoisty pilates. Nie zapominajmy jednak o głównym jej przesłaniu, które zaważyło na jej niegasnącej od tysiącleci popularności. Przesłanie to, to oczywiście wewnętrzne wyciszenie się i osiągnięcie spokoju oraz harmonii. W przypadku jogi ćwicząc ciało, jednocześnie ćwiczymy umysł. Tym, co łączy ze sobą te dwa światy, jest świadomy oddech.

verybig

Joga nie jest metodą jednostajną istnieje bowiem wiele jej rodzajów. Do najpopularniejszych należy jednak Asztanga (astanga, ashtanga), w której właśnie oddech zajmuje najważniejsze miejsce. Ćwicząc w ten sposób  posługujemy się specjalnym rodzajem oddechu, zwanym udżaji, łącząc go z systemem band – energetycznych zamków oraz driszti – punktem spojrzenia.

Wydaje się skomplikowane? To tylko pozory – możesz sam się przekonać wybierając się na profesjonalny kurs jogi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>